Kiemelt link

Frissítés

2011. október 02.

A Százlábú formáció eredményei

A Százlábú formáció 1997 májustól 2003 májusig folyamatosan, megállás nélkül készült minden nemzetközi boogie formációs versenyre. Büszkék voltunk arra, hogy a nemzeti melegítőben Magyarországot képviseltük, és még jobban örültünk akkor amikor szép eredménnyel zártunk egy-egy versenyt.

2003. május München, VB [ 3.hely ]

2003. május 10-én a Münchenben megrendezett boogie formációs VB-n Magyarország ismét két csapattal indult. A Százlábú formáció a 3. helyezést érte el, míg a Bohém formáció a 10. helyezett lett. Mindkét csapatunk ezúton is köszöni minden szurkolónak a biztatást, az itthoniaknak az értünk való szorítást, és egymásnak a közös VB részvételt.

A boogie formációs pontozás mindig is szubjektív megítélés alá esik, ez tény, de egy-egy jelentősebb tévedés a zsűri részéről elég negatívan befolyásolja egy csapat önértékelését és motivációját. A Bohém Boogie-nak például mindenképpen előrébb kellett volna végeznie a 10. helynél. A Százlábú formáció sajnos rontott a döntőben, emiatt a legszebb reményeink már az eredményhirdetés előtt elszálltak.

Bár mindkét csapat eredménye elmaradt az előzetes várakozásoktól, a versenyre szívesen gondolunk vissza, mert jól éreztük magunkat, kitűnő verseny volt, és egyáltalán nem utolsósorban: magyar boogie párosoknak is szurkolhattunk.

2002. május Montpellier, VB  [ 1.hely ]

2002. május 18-án az eddigi formációs világbajnokságokon sorozatban elért második helyezések után végre győztesként ünnepelhettünk, mert nagy csatában elnyertük az elsőséget. A siker azért is nagyon értékes, mert a csapat új Moulin Rouge koreográfiája ezen a versenyen debütált: elsöprő sikerrel. A látványosan élénk piros új ruhák tervezése és elkészítése Muhari Orsi munkáját dicséri.

Az eredményhirdetés meglehetősen szoros helyrepontozást hozott. A magyar csapat elsőként táncolt a döntőben, így helyrepontozásnál is először az mi helyezéseinket ismertették: a zsűri 4db 1-est, 1db 3-ast és 1db 4-est adott, ami azt jelentette, hogy az első helyezések többségét megkaptuk, tehát függetlenül a többi csapat eredményétől VB győztesek lettünk.

7. The Boogie Rebels NED

A piros-arany színű ruhás magyarok felhőtlen örömét az sem árnyékolta be, hogy a francia közönség enyhén kifütyülte a helyi formációs csapatot csak 4. helyre értékelő zsűri döntését. A magyar himnusz alatt pedig végleg oldódott a feszültség.

Fotók a Montpellier-i versenyről.

2001. november Flensburg, EB  [ 1.hely ]

2001. november 3-án csapatunk több éves kitartó munkáját és lelkesedését végre igazán nagy és értékes siker koronázta. A formációs EB-n megszereztük a legszebb kupát, azaz elsők lettünk. A matrózos formáció ezen a versenyen eddigi legjobb formáját hozta. Nagyon együtt volt a csapat. Magyar szempontból még egy örömteli eredmény született ugyanezen az estén, mert a Négy Muskétás junior rock'n roll formációs csapata EB 3. helyet szerzett.

7The Boogie RebelsNED

Magyar táncosok márpedig mindenütt vannak. Ezt bizonyítja az is, hogy az "A" osztályos rock'n roll bemutatót tartó német Rockin Rats (Hameln) csapatban magyar testvérpár is táncolt, akik szintén velünk örültek a magyar sikernek.

2001. június Zürich, VB  [ 2.hely ]

A zürich-i VB-n csapatunk még több tapasztalattal és elszántsággal indult. Lélektanilag fontos volt, hogy ismét sikerült a selejtezőből azonnal a döntőbe jutni, tehát a páholyból nézhettük végig, amint a többi csapat reményfutamozik. A döntő hihetetlenül felfokozott hangulatban ment végig, a Százlábút nemcsak a maroknyi magyar szurkolótábor hajtotta, biztatta, hanem az egész publikum. Eredményhirdetés: 2db egyes, 3db kettes, 2db hármas. Ez szuper pontozás, de az első helyről épphogy lecsúsztunk, mert a német Boogie Magics egyetlen egyessel többet kapott mint mi. Immár harmadszor lettünk VB másodikok, és micsoda különbség van mindhárom második hely között.

2000. október Duisburg, Nyílt német bajnokság  [ 1.hely ]

A Duisburgban megrendezett DRBV Nyílt Német Bajnokságon csapatunk fantasztikus sikert ért el, hiszen először sikerült nemzetközi versenyről elhoznunk az 1. helyet és az azzal járó legszebb kupát. A siker azért is értékes, mert az első helyet a rendező klub országában, Németországban, 'az oroszlán barlangjában' szereztük meg, és egészen hihetetlen pontozással: a hazai német bíró kivételével mindenki az 1-est tette fel nekünk! Az eredményhirdetésnél a legtöbb gratulációt a legnagyobb vetélytársunktól, a Boogie Magics-től kaptuk.

2000. április Toulouse, VB  [ 2.hely ]

Hosszú volt az út a Toulouse-ba, de megérte! A csapat az új Matrózok érkeznek a kikötőbe c. koreográfiával óriási tapsot kapott a gigantikus belső terű francia sportcsarnokban. Az elért 2. hely nagyon nagy fegyverténynek számított. A matrózos ruhákat Muhari Orsi tervezte és készítette a csapat számára, tehát 'saját gyártású' fellépő ruhában táncoltunk.

Ettől a versenytől kezdve a Boogie Magics német formáció és a magyarok fej fej mellett harcoltak az első helyért. Ezen a versenyen, mint néhány későbbin is, minimális különbség született az első két hely odaítélésében.